Facebook Yarın Teslim Tarihi Mesajı Doğru mu?

Dünyanın en önde gelen ve en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi facebook’ta yarın teslim tarihi diye uzunca yazılan bir mesaj yayınlanmakta. Bir çok facebook kullanıcısı facebook profilinde bu mesajı paylaşmaktadır.Mesaj’da ise facebook üyelerinin profillerinde paylamış olduğu bütün mesajlar, fotoğraflar ve daha pek çok gönderi herkese açık olacak şeklinde. Haliyle bir çok insanda bu konuda endişe yaşamakta. Çünkü insanlar özel hayatlarını olsun veya arkadaşlarıyla ilgili bir çok şeyi genelde sadece arkadaşlarım veya sadece ben olarak yayınlıyor. Bu yüzden herkes profilindeki paylaşmış olduğu şeylerin herkes tarafından görünmesini istemiyor!

Bir çok insan bu mesajın doğru olduğuna inanıp facebook duvarında paylaşıyor.

Paylaşılan metin ise şu şekildedir;

facebook teslim tarihi mesajı

İnsanların profillerinde paylaşmış olduğu bu metin kesinlikle doğru değildir. Bu yüzden bu tür şeylere inanmayınız ve profilinizde paylaşmayınız! Yani endişe edecek herhangi bir durum yoktur. Zaten böyle birşey olacak olsa facebook yetkilileri resmi facebook sayfasında böyle bir bildirim yayınlarlar. Hatta yayınlamaklada kalmayıp bütün facebook kullanıcılarına doğrudan mesaj gönderirler.

Bu tür durumlarda facebook kullanıcı sözleşmesini okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Bu yüzden bu tür kulaktan dolma, aslı olmayan haberlere itimat etmeyiniz ve inanmayınız.

Bu konuyla ilgili söylemek istedikleriniz veya sormak istediğiniz birşey var ise facebook indirme sitemize yorumunuzu bırakabilirsiniz…

Bir cevap yazın