Facebook Nedir

facebook, insanların eski dostlarıyla, ailesiyle, arkadaşlarıyla fotoğraf, mesaj gönderme, iletişim kurmalarını sağlayan sosyal paylaşım sitesi’dir. facebook Mark Zuckerberg tarafından 2004 senesinde Harvard Üniversitesinde öğretim gören ögrenciler için kurulmuştu. daha sonra çevre ilçelerde olan üniversiteler’in ögrencileride facebook agına dahil oldu ve daha sonra bu site yaygınlaştı, herkesin bildigi bir sosyal paylaşım sitesi oldu.

facebooknedir

ilk zamanlar Avrupa’da yayıldı herkes tarafından bilinmeye başladı ve daha sonra Türkiye’de de popülerleşen facebook, artık türkler tarafından’da çok kullanılan bir site haline geldi. zaten facebook’u en çok kullanan ülkeler arasında yer alıyor Türkiye.

facebook tanıdıkların ile ücretsiz iletişim kurmanı ve hayatında olup bitenleri anında, hızlı bir şekilde paylaşmanı ve çevrendeki insanları bu durumdan haberdar etmeni sağlar.

Facebook Nedir” üzerine 3 düşünce

  1. Saian

    selam dostlar, facebook indirme için hangi marka telefonu tercih etmeliyim? Kendim samsung kullanıyorum şuan ama facebook yüklerken sürekli bağlantı kurulamadı hatasını alıyorum..

Bir cevap yazın