Facebook Neden Yavaş ve Geç Açılır

Facebook sitesi bazı zamanlarda ağır çalışmaktadır. Sebebi ise sitenin ülke genelinde yasaklanması, sunucu sorunları ve kullanıcının proxy ayarlarını yanlış yapmasından dolayı olur. Genelde facebook sayfası hızlı yüklenmektedir. Ama bazı dönemlerde oldukça geç açılıyor ve uzun bir süre sonra facebook profilinize erişim sağlayabiliyorsunuz.

Facebook.com ülkenizde yasaklanmadıysa ve buna rağmen anasayfası çok yavaş açılıyorsa proxy ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekebilir. Eger proxy ayarlarınız’da da bir sorun gözükmüyorsa, muhtemelen facebook’un sunucusunda bir teknik sorun olabilir. Eğer sunucu bazlı bir sorun varsa facebook’a giriş yapmakta acele etmemenizi ve belli aralıklarla sayfayı girmeye çalışmanızı öneririz.

Facebook’taki yavaşlığı ortadan kaldırmak için ise aşağıdaki çözüm yolunu deneyebilirsiniz.

Genellikle bilgisayardan facebook’a giriş yapılacağı zaman sitede bir yavaşlık olmaktadır. Ama telefondan girmeye çalıştığınızda herhangi bir yavaş açılma gibi birşey söz konusu olmamaktadır. Facebook android uygulamasını indirdiyseniz mobil olarak hızlı bir şekilde sayfayı yükleyebilir ve facebook’ta çevrimiçi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın