Facebook’da Virüs Nasıl Bulaşır?

facebook’da virüs aslında sizin haberiniz yokken bulaşır nasıl oluyor ama bu diyebilirsiniz. örnegin bir arkadaşınız sizin profil sayfanıza yazdı duvarınıza daha doğrusu. yazdığı şeyde şu ” ben bir video yaptım, çok ugraştım lütfen bakın ” gibi bir mesaj yazabilir! onada başka bir yerden bulaşmıştır bu virüs işte bunlara tıkladığınız zaman sizede bulaşır, sizden izinsiz arkadaşlarınızın duvarlarındada siz paylaşırsınız. böyle böyle çogalır gider virüs!

diger bir virüs ise facebook’daki ne oldugu belirsiz uygulamalar. bu uygulamalar sizlerin izin vermesiyle bulaşır. diyelim forum sayfalarında gördügünüz oyunların uygulamalarını kendi profilinizde çalıştırmak isteyeceksiniz. Size bu uygulama şunu diyecek; abd uygulaması profilinizde birşeyler paylaşmak için sizden izin istiyor, izin veriyormusunuz? gibi bir uyarı sekmesi çıkar karşınıza.

siz bu uygulamaya izin verdiginiz zaman artık kontrol onun eline geçer. haberiniz yokken birşeyler paylaşır, arkadaşlarınıza mesaj gönderir sizin üzerinizden daha pek çok şey!

facebook virüsünden kurtulmanın yolu ise bu tür uygulamaları iptal edin sayfasına giriş yaparak. uygulamadan çık diyeceksiniz bu kadar.

Bir cevap yazın